21 miljoni eiro jauniešu karjeras atbalsta pasākumu īstenošanai skolās 0

Ceturtdiena, 28 jūl 2016, 08:40 Versija drukāšanai

21 miljoni eiro jauniešu karjeras atbalsta pasākumu īstenošanai skolās
Par vairāk nekā 21 miljonu eiro plāno īstenot jauniešu karjeras atbalsta pasākumus 328 izglītības iestādēs un par gandrīz pieciem miljoniem eiro realizēt pasākumus talantīgo jauniešu attīstīšanai, aģentūru BNS informēja Centrālās finanšu un līgumu aģentūras (CFLA) pārstāve Ieva Luste.


CFLA ir nosūtījusi uzaicinājumu Valsts izglītības attīstības aģentūrai (VIAA) sagatavot un iesniegt projekta iesniegumu Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansējuma saņemšanai, lai īstenotu jauniešu karjeras atbalsta pasākumus. Šim mērķim no ESF pieejami vairāk nekā 18 miljoni eiro.

 

ESF finansējums paredzēts karjeras atbalsta pasākumu īstenošanai specifiskā atbalsta īstenošanā iesaistīto 328 izglītības iestāžu izglītojamiem visos Latvijas novados un republikas pilsētās. Projekta ietvaros tiks sagatavoti informatīvie un metodisko materiāli, kā arī izstrādāti karjeras attīstības atbalsta pasākumu plāna paraugi. Skolu pedagogiem un speciālistiem, kas īstenos karjeras atbalsta pasākumus, paredzēts nodrošināt atbilstošu papildizglītību. Profesionālās izglītības iestāžu prestiža un profesionālo skolu audzēkņu pašapziņas celšanai plānots organizēt gan nacionāla mēroga profesionālās meistarības konkursus, gan nodrošināt godalgoto vietu ieguvēju dalību starptautiskajos jauno profesionāļu meistarības konkursos.

 

Lai nodrošinātu karjeras attīstības atbalsta pasākumu sasaisti ar darba vidi, projekta īstenošanā tiks iesaistīta Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība, Nodarbinātības valsts aģentūra, nozaru ekspertu padomes un profesionālās asociācijas.

 

Pieejamais kopējais attiecināmais finansējums karjeras atbalsta pasākumu īstenošanai ir 21,6 miljoni eiro, tai skaitā ESF fonda finansējums – 18,4 miljoni eiro un valsts budžeta līdzfinansējums – 3,2 miljoni eiro.

 

Tāpat CFLA ir nosūtījusi uzaicinājumu Valsts izglītības satura centram (VISC) sagatavot projekta iesniegumu ESF finansējuma saņemšanai, lai īstenotu nacionāla un starptautiska mēroga pasākumus talantīgo jauniešu attīstīšanai.

 

ESF finansējumu paredzēts izmantot, lai nodrošinātu jauniešu zinātniski pētniecisko darbību, organizējot valsts un reģionālās skolēnu zinātniskās konferences, kā arī vasaras nometnes mācību olimpiāžu un zinātnisko konferenču laureātiem. Tāpat tiks organizēti praktiskās ievirzes pasākumi jauniešu talantu un zināšanu pilnveidošanai.

 

Plānots organizēt arī novadu, republikas pilsētu, novadu apvienību un valsts mācību priekšmetu olimpiādes un nodrošināt Latvijas jauno izcilnieku dalību starptautiskajās mācību olimpiādēs, starptautiskajās zinātnes izstādēs, konkursos un jauno zinātnieku skolās.

 

Pieejamais kopējais attiecināmais finansējums projekta īstenošanai ir 3,3 miljoni eiro, tai skaitā ESF finansējums 2,8 miljoni eiro un valsts budžeta līdzfinansējums 493 tūkstoši eiro.

0
Autors:BNS
Foto:Publicitātes foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru
22. augustā, 12:40 Padomi, izvēloties bāra papildinājumus
10. augustā, 13:04 Daugavpilī uzlabos kultūras un tūrisma jomu pārvaldību
1. augustā, 16:29 Kā pareizi sagatavoties pirms vizītes pie permanentā grima meistara
9. jūlijā, 20:18 "Mēs iepazinām televīzijas maģiju"
30. jūnijā, 14:07 Daugavpilī notika Izgudrotāju festivāls
28. jūnijā, 18:41 Erasmus+ projekti sniedz iespējas pilnveidoties pedagogiem un vidusskolēniem
19. jūnijā, 16:30 15. jūnijā Daugavpilī notika multfilmas veidošanas pasākums
14. jūnijā, 09:42 Uzsākta Aveņu ielas atjaunošana
6. jūnijā, 08:50 Priekšapmaksu par apkuri var palielināt jebkurā brīdī
29. maijā, 15:39 Neirogrāfijas pamati Daugavpils Centrālajā parkā
23. maijā, 11:32 Aizsaules gaitās devies daugavpilietis Boriss Judins (07.02.1949. - 06.05.2023.)

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti