Pieci harmoniskas dzīves noteikumi 0

Svētdiena, 21 aug 2016, 13:50 Versija drukāšanai

Pieci harmoniskas dzīves noteikumi
Dzīves ritms un temps laika gaitā ir strauji mainījies, un dažkārt šķiet, ka netiekam līdzi, tāpēc nākas biežāk uztraukties un pārdzīvot. Izrādās, ir veidi, kā mazināt stresu un nervozitāti un turpināt dzīvot saskaņā ar sevi – bez liekiem uztraukumiem.


Pilsētas iedzīvotāja ikdiena, teiksim, kā ir — nav pasaka. Bezgalīgas darīšanas, stress, steiga, visapkārt milzīgs skaits cilvēku. Tas viss nedod iespēju apstāties, padomāt, izbaudīt mirkli, aptvert, kas pietrūkst pilnai laimei. Cerams, "JV" ("Живи") padomi palīdzēs padarīt tavu dzīvi harmoniskāku.

 

Ieklausies sevī

 

Tev nākas iet kaut kā vai kāda pavadā? Cik bieži tu sev to esi pārmetusi? Piemēram, par to, ka esi nopirkusi to vai citu lietu, pakļaujoties modes ietekmei, nevis pēc pašas izvēles pasūtījusi kafejnīcā desertu kā draudzene vai kompānijas pēc labi paēdusi pirms miega…

 

No šīm mokām vari izvairīties, ja iemācīsies sevī ieklausīties. Kārtējās izvēles brīdī ieturi divu trīs minūšu pauzi, lai padomātu, vajag tev to vai ne. Pacenties attiecināt šo ieradumu uz visām savām aktivitātēm: no šopinga un ēdiena izvēles līdz atpūtas vietas noteikšanai un laika atvēlēšanai sporta nodarbībām.

 

Atrodi laiku vienatnei

 

Šķiet, pats grūtākais, bet, iespējams, pats svarīgākais likums metropoles iedzīvotājam. Pat pavisam nedaudz laika, kas pavadīts vienatnē, palīdzēs nomierināties, izvērtēt prioritātes, padomāt par lietām un plāniem, un, pats svarīgākais – par to, kas vajadzīgs tieši tev.

 

Kad tuvojas uztraukums, raizes un nemiers, ieej atslābinošā vannā vai pastaigājies parkā. Drīz tu sajutīsi, ka harmoniskai dzīvei nemaz tik daudz nav vajadzīgs.

 

Kusties. Izvēlies tīkamāko sporta veidu

 

Tas, ka sports lieliski attīra smadzenes – nav noslēpums. Vienam palīdz skriešana, citam – "sveiciens saulei", trešajam – gan viens, gan otrs, tikai dažādos dienas laikos. Mēģini saprast, kas ir piemērots tieši tev, un vienkārši dodies uz sporta zāli un atrullē paklājiņu ikreiz, kad kaut ir nogājis greizi.

 

Nodarbojies ar to, kas tev patīk

 

Protams, ideālākais variants ir, ja darbs ir tavas dzīves sirdslieta. Laimīgi ir tie, kam tā gadījies. Ja nu tomēr nē, ievies vaļasprieku. Nav svarīgi, kas tas būs – dejas, slēpošana, skrituļslidas, dziedāšana, izšūšana krustdūrienā vai zīmēšana. Darot to, kas tev patiešām patīk, tu kļūsti brīvāka, atslēdzies no nepatīkamiem pārdzīvojumiem un atpūties kā ar prātu, tā ar ķermeni.

 

Pieņem sevi tādu, kāda esi

 

Grūts, bet ļoti nepieciešams harmoniskas dzīves likums. Pārtrauc neieredzēt sevi par kādu lieko kilogramu vai pateiktu muļķību. Neizsmel sevi problēmu darbā vai neveiksmīga randiņa dēļ. Pieņem pasauli tādu, kāda tā ir, bet sevi – ar visām savām labajām īpašībām un trūkumiem.

 

Harmoniska dzīve – tas nav sapnis, bet realitāte. Vienkārši ir jāļauj tai būt. Neaizmirsti par šiem vienkāršajiem noteikumiem, un katra diena tuvināsies apzinātai un priecīgai eksistencei, kas ir harmonijā ar tevi pašu. Laime ir tuvāk, nekā šķiet!

 

0
Autors:DELFI
Foto:pexels.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru
22. augustā, 12:40 Padomi, izvēloties bāra papildinājumus
10. augustā, 13:04 Daugavpilī uzlabos kultūras un tūrisma jomu pārvaldību
1. augustā, 16:29 Kā pareizi sagatavoties pirms vizītes pie permanentā grima meistara
9. jūlijā, 20:18 "Mēs iepazinām televīzijas maģiju"
30. jūnijā, 14:07 Daugavpilī notika Izgudrotāju festivāls
28. jūnijā, 18:41 Erasmus+ projekti sniedz iespējas pilnveidoties pedagogiem un vidusskolēniem
19. jūnijā, 16:30 15. jūnijā Daugavpilī notika multfilmas veidošanas pasākums
14. jūnijā, 09:42 Uzsākta Aveņu ielas atjaunošana
6. jūnijā, 08:50 Priekšapmaksu par apkuri var palielināt jebkurā brīdī
29. maijā, 15:39 Neirogrāfijas pamati Daugavpils Centrālajā parkā
23. maijā, 11:32 Aizsaules gaitās devies daugavpilietis Boriss Judins (07.02.1949. - 06.05.2023.)
16. maijā, 11:41 Kas ir Drive in un kāpēc to izvēlēties?

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti