Ziemas prieki un sniega svētki Daugavpilī 0

Pirmdiena, 23 jan 2017, 09:20 Versija drukāšanai

Ziemas prieki un sniega svētki Daugavpilī
Par prieku sportistiem un tiem, kuriem patīk vizināties ar ragaviņām un slēpot, ir iestājies patiesi ziemīgs laiks. Vairs nav nepieciešams izmantot speciālu aprīkojumu mākslīgā sniega izveidei Esplanādes parkā. Uz slidkalniņa vienmēr ir daudz cilvēku, īpaši vakaros un brīvdienās.


Janvāra sākumā, izmantojot sniega lielgabalu, vairākas reizes uz tā tika uzpūsts mākslīgais sniegs. Šīs iekārtas darbu nodrošina ūdens un elektrība. Ūdens tiek ņemts no blakus esošās ūdenstilpes, bet elektroenerģiju ražo ģenerators. Daudz grūtāk ir izmantot sniega lielgabalu Stropu trasē – ezers ir tālu, bet elektrība ir pieejama tikai glābšanas stacijā, tāpēc tika nolemts uzbērt sniega kalnu pie stacijas un vēlāk pa daļām pārvest uz trasi. Taču, pateicoties uzkritušajam sniegam, transportēšana nebija nepieciešama. Daugavpils domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Jānis Dukšinskis pārbaudīja aktīvās atpūtas zonu stāvokli.

 

Trase ir gatava. Iespēju piedalīties sacensībās, trenēties, izbaudīt ziemas ainavu un aktīvi pavadīt brīvo laiku izmanto ne tikai pilsētnieki. Šurp brauc arī iedzīvotāji no citām Latgales pilsētām un kaimiņos esošās Lietuvas. Daugavpils Komunālās saimniecības pārvaldes speciālisti ir parūpējušies par to, lai apmeklētāji justos ērti un droši.

 

Uzvedības noteikumi trasē ir izvietoti uz informācijas stendiem, tomēr ir cilvēki, kuri tos neievēro – brauc pa trasi ar automašīnām un kvadracikliem, kas ir kategoriski aizliegts neatkarīgi no sezonas. Šogad ir bijuši vairāki šādi gadījumi, aculiecinieku iesniegumi un fotogrāfijas ir nodotas Valsts policijai. Sporta bāzē „Dzintariņš” ir plānots atvērt ziemas inventāra nomas punktu. Pasaules Sniega dienas ietvaros, kas tiek atzīmēta 15. janvārī, Daugavpils izglītības iestādēs norisinās dažādi pasākumi. Svētku kulminācija ir ieplānota 29. janvārī Stropu estrādē. Dalībniekus sagaida dažādas izklaides un konkursi.

 

Nūjošanas nodarbības iesācējiem vadīs Larisa Silova. Savus pasākumus piedāvās arī sabiedriskās organizācijas un Jauniešu dome. Tiem, kas vēlas piedalīties un pacīnīties par balvām, vēl ir laiks sagatavoties svētkiem, kuri norisināsies neatkarīgi no laika apstākļiem.

 

0
Autors:TV DAUTKOM

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai
5. martā, 10:06 AADSO aicina uz semināru par atkritumu apsaimniekošanu
20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu
31. janvārī, 09:46 Ja savlaicīgi neapmaksā apkures rēķinu, to sedz no priekšapmaksas
26. janvārī, 12:55 Tīrot katlus šķeldas katlumājā, sekmē to darbības efektivitāti
19. janvārī, 13:14 Renovēto māju iedzīvotāji par apkuri maksā krietni mazāk
1. janvārī, 00:00 Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa apsveikums Jaunajā gadā
27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti