Pētnieki no 15 pasaules valstīm Rīgā spriedīs par ilgtspējīgu attīstību, kultūru un izglītību 0

Trešdiena, 29 apr 2015, 16:10 Versija drukāšanai

Pētnieki no 15 pasaules valstīm Rīgā spriedīs par ilgtspējīgu attīstību, kultūru un izglītību
Latvijas prezidentūras ES Padomē pasākumu programmas ietvaros Daugavpils Universitāte (DU) sadarbībā ar Rīgas Tehnisko Universitāti (RTU) 5. – 6. maijā rīkos 13. starptautisko konferenci “Ilgtspējīga attīstība. Kultūra. Izglītība: Tradīciju un inovāciju mijiedarbība izglītībā ilgtspējīgai attīstībai”. Tās vide dos iespēju pētniekiem un praktiķiem, kuriem rūp ilgtspējība izglītībā un ilgtspējīga attīstība globālā mērogā, diskutēt par savu skatījumu uz pašreizējām tendencēm un nākotnes izaicinājumiem pētījumu un prakses jomā.


Vairāk nekā 100 dalībniekiem no 15 pasaules valstīm, tostarp Kanādas, Vācijas, Austrālijas, Indijas, tiks piedāvātas gan plenārsēžu galveno referentu uzstāšanās, gan iespējas darboties 10 dažādās sekcijās, kā arī iesaistīties apaļā galda diskusijās par sekcijās izskatītajiem jautājumiem.

JTEFS/BBCC 13. starptautiskā konference „Ilgtspējīga attīstība. Kultūra. Izglītība: Tradīciju un inovāciju mijiedarbība izglītībā ilgtspējīgai attīstībai” [Sustainable Development. Culture. Education: Interplay of Traditions and Innovations in Education for Sustainable Development] norisināsies Rīgas Tehniskās universitātes telpās - Kronvalda bulvārī 1, Rīgā.

 

Konferences organizēšanas darbā kopā ar DU un RTU piedalās arī Fehtas Universitāte (Vācija), Tallinas Universitāte (Igaunija), Šauļu Universitāte (Lietuva) un Latvijas Lauksaimniecības universitāte.

 

Katru gadu konference tiek organizēta citā valstī, šogad Latvijā tās apakšnosaukums sasaucas ar Daugavpils Universitātes UNESCO/UNITWIN katedras galveno darbības virzienu „Tradīciju un inovāciju mijiedarbība ilgtspējīgai attīstībai”, tāpēc katedra kopā ar tās pašreizējo galveno sadarbības partneri - DU Humanitāro un sociālo pētījumu institūta Ilgtspējīgas izglītības centru, piedāvā idejisko, organizatorisko un zinātnisko atbalstu konferences tapšanā.

 

2015. gadā aprit 10 gadi kopš nodibināts Baltijas un Melnās jūras reģiona izglītības pētījumu konsorcijs (Baltic and Black Sea Circle Consortium, BBCC) – starptautiskas sadarbības iniciatīva starp izglītības pētījumu un attīstības institūcijām valstīs ap un starp Baltijas un Melno jūru izglītības pārorientēšanai uz ilgtspējīgas attīstības mērķi. Konferences dalībnieki atskatīsies uz paveikto izglītības ilgtspējīgai attīstībai pētniecības jomā, izvērtēs konsorcija ieguldījumu ANO dekādes “Izglītība ilgtspējīgai attīstībai” mērķu sasniegšanā un nospraudīs tālākas sadarbības un attīstības mērķus.

 

Izglītības pētījumu konsorcijs kopš saviem pirmsākumiem ir cieši saistīts ar DU žurnālu “Journal of Teacher Education for Sustainability”, kas kopš 2002. gada nodrošina platformu starptautiskām zinātniskām diskusijām saistībā ar izglītības ilgtspējīgai attīstībai teorētisko pamatu un praktiskās realizācijas pieeju empīrisko izpēti. Konferences dalībnieku labākie raksti tiks publicēti šī vairākās datu bāzēs iekļautā periodiskā izdevuma kārtējā sējumā, kurš šogad tiks izdots pieaicināto starptautisko viesredaktoru vadībā.

 

 

Konference iecerēta arī kā iespēja uzsākt vairākas jaunas BBCC biedru sadarbības iniciatīvas izglītības pētniecības un prakses jomā – to nozīme pašlaik, pēc ANO dekādes beigām, ir īpaši liela.

 

Konferenci finansiāli atbalsta ERAF projekts „Atbalsts starptautiskās sadarbības projektiem zinātnē un tehnoloģijās Daugavpils Universitātē”.

 

Pēc konferences, 7. – 8. maijā RTU notiks arī augstskolu diskusijas, kuru laikā tiks meklētas BBCC tīklojuma universitāšu iespējas iesaistīties Globālās Darbības Programmas īstenošanā.

 

0
Autors:Daugavpils universitāte

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru
22. augustā, 12:40 Padomi, izvēloties bāra papildinājumus
10. augustā, 13:04 Daugavpilī uzlabos kultūras un tūrisma jomu pārvaldību
1. augustā, 16:29 Kā pareizi sagatavoties pirms vizītes pie permanentā grima meistara
9. jūlijā, 20:18 "Mēs iepazinām televīzijas maģiju"
30. jūnijā, 14:07 Daugavpilī notika Izgudrotāju festivāls
28. jūnijā, 18:41 Erasmus+ projekti sniedz iespējas pilnveidoties pedagogiem un vidusskolēniem
19. jūnijā, 16:30 15. jūnijā Daugavpilī notika multfilmas veidošanas pasākums
14. jūnijā, 09:42 Uzsākta Aveņu ielas atjaunošana
6. jūnijā, 08:50 Priekšapmaksu par apkuri var palielināt jebkurā brīdī
29. maijā, 15:39 Neirogrāfijas pamati Daugavpils Centrālajā parkā
23. maijā, 11:32 Aizsaules gaitās devies daugavpilietis Boriss Judins (07.02.1949. - 06.05.2023.)
16. maijā, 11:41 Kas ir Drive in un kāpēc to izvēlēties?

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti